Menu

CO W NOSIE KRĘCI

Blog o perfumach

Nowe

Nos idzie w świat

elve

Kochani,

Po dziesięciu latach pisania po polsku nadszedł czas, żeby wypłynać na szersze wody. Przedstawiam Wam nasze (to znaczy moje i drogiego Kuby, szefa Forum o perfumach na gazecie) nowe, anglojęzyczne dziecko:

Persefume

Życzymy sobie, żeby znalazło się tam wszystko co najlepsze z naszych dotychczasowych projektów: doskonałe poinformowanie i wiedza tajemna od Jakuba, serdeczne recenzje i trochę zdrowego krytycyzmu ode mnie.

Zapraszam do czytania, lubienia i komentowania :)

Dziś w Douglasie

elve

No właśnie, byłam po długiej przerwie. I parę ciekawostek namierzyłam.

Dla mieszkańców stolicy to pewnie żadne halo, ale zobaczyć u nas na półce nowego Toma Forda to raczej rzecz niecodzienna. A ja zobaczyłam Jasmin Rouge, ni stąd ni zowąd. Rzeczywiście, czerwony jest i płomienny. A przy tym nieuleczalnie jaśminowaty, wilgotny, potężny. Mija 10 godzina od aplikacji, baza jest drzewna i syntetycznawa, przyjemna. Jednak nie nosiłabym, szczególnie za te pieniądze.

Pozytywnie zaskoczyło mnie Lalique Satine, na które, zdaje się, wiele osób kręci nosem. Owszem, jest delikatne, owszem, wpisuje się w nurt gourmand spod sztandaru Candy Prady, ale ma dla mnie niezaprzeczalny urok, coś intrygującego, jakąś suchą kawę, brązowy cukier, spód przypieczonego ciasta? Podoba mi się, również lekki obłok wydostający się z niejakim trudem z atomizera, żaden strumień, po prostu idealnie rozpylona mgiełka. Będą dalsze testy.

A najbardziej mnie zaskoczyła Candy L'Eau Prady - tak jak klasyka  nie trawię, tak ta wersja jest całkiem zjadliwa. Nadal za słodka i za prosta, ale dużo bardziej do życia, niż klasyk.

Nadchodzą nowe Aqua Chic Muglera

elve

Info za forum o perfumach, dzięki niezastąpionemu Kubie :)

AnAC 2013Angel Aqua Chic Eau de Toilette Legere Refraichie a L'Eau de Rose/Light Eau de Toilette Refreshed with Rose Water - jak sama przydługa nazwa wskazuje, zawiera wodę różaną, skład sugeruje, że w całkiem sporej ilości. Zeszłoroczny dodatek hydrolatów najwyraźniej przetarł ścieżkę. Efekt był miły, więc spodziewam się sympatycznych zapachów na lato.

AlAC 2013Alien Aqua Chic Eau de Toilette Legere Refraichie a L'Eau de Fleur d'Oranger/Light Eau de Toilette Refreshed with Orange Blossom Water- nazwa równie przydługa, bardzo mnie cieszy dodatek wody z kwiatów pomarańczy. Mogą ją dodawać wszędzie, chciałabym mieć z nią kranik. Pytanie, na ile jaśmin będzie dominował nad drobniejszymi kwiatami pomarańczy gorzkiej.

Niech juz przyjdzie wiosna, a z nią Guerlain Nerolia Bianca

elve

Miło na coś czekać. Na przykład na kolejną interpretację drzewa gorzkiej pomarańczy - w całości. Kwiaty, owoce, gałązki, liście. Od dziś popędzam wiosnę.

Śliczne foto promocyjne.

AA NB

Update z 7 lutego: do nut dołącza ylang-ylang w sercu i piżmo w bazie. Będzie miłość?

© CO W NOSIE KRĘCI
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci