Menu

CO W NOSIE KRĘCI

Blog o perfumach

Muchy w nosie - spóźniona edycja kwiecień 2018

elve

Royal Crown Azimuth - w pierwszym rzucie poczułam podmuch Calone i już chciałam lecieć toto zmyć, gdy wtem! Zapachniało pyrazynami, ziemistością, mąką i orzechem, jak zaczyn na ciężkie, wytrawne ciasto ukorzeniające.

Beaufort London Fathom V - co za fenomenalny zapach. Nigdy w żadnych perfumach nie czułam tak realnych kwiatów. Skład mówi o lilii, ja czuję bez, taki bez udziwniania, na krzaku. Nic dziwnego, bo profil zapachowy oba kwiaty maja podobny. I tak jak zazwyczaj wszystkie kwiatowce, które mają naśladować realny kwiat robią mi źle, bo są nieudolne, tak tu uchwycono ŻYCIE rośliny idealnie. Macham ręką i oglądam się, skąd powiał ten wiatr, gdzie te krzewy i gdzie ta pora dnia matki zimą. Nie ma, a jest, realna, prawie namacalna, niesiona wiatrem z solą, nadmorskim, bryzą, która orzeźwia. I wszystko jest solidnie zakorzenione, nie odlatuje, ma mocną bazę i długo trzyma się skóry - w rześkim stanie, nie blaknąc i nie przechodząc w stany ciepłe i podczerwone. O takie zapachy z nutą świeżą nic nie robiłam!

Les Liquides Imaginaires Fleuve Tendre - bardzo przyjemny zapach. Róża jest czysta jak dźwięk szklanego dzwonka, szafran w ilości, która nie robi krzywdy, a wszystko przyprósza mgiełka kardamonu, łagodząc krawędzie. Jest tu szlachetność i optymizm, jest soczystość i promienna słodycz. Perfumy te przypominają mi wszystko co dobre w Cartier Declaration - tylko jeden stopień polerki wyżej.

Gabriella Chieffo Lattedoro - Początkowo jest niebiański, kokosowe mleko przełamane imbirem i innymi przyprawami, potem robi się trochę za słodki i zbyt przypalony na mojej skórze, za dużo wanilii. Miłości z tego nie będzie.

Memo Tamarindo - nie dajcie się zwieść, w składzie nie ma tamaryndowca. Za to jest ananas. Bardzo słodki, tropikalny i orientalny zapach, trochę jak owoce w syropie z puszki, początkowo mnie oczarował, w teście ogólnym jest niestety syntetycznawy. Niemniej nosi się przyjemnie.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • arturek777

    super perfumy, mam jedną ich fiolkę w domu, pięknie pachną. Ja teraz planuję kupić perfumy z marki Carolina Herrera mojej dziewczynie na święta. Jestem pewien, że będzie to dobry prezent, bo moja dziewczyna jest szalona na punkcie perfum, ma ich całą szafę :D Wczoraj przeglądałem Jej szafkę i zauważyłem, że nie ma ani jednych perfum Carolina Herrera, więc będzie to dla Niej nowość. Dzisiaj chyba zamówię ze strony sklepu perfumy.pl/firm-pol-58-Carolina-Herrera.html Mają mega wybór i cenowo też całkiem spoko.

© CO W NOSIE KRĘCI
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci